Krótka historia 2800 letniego miasta Pingyao / Short history of 2800 year old city Pingyao

Posted: 16/08/2014 by rysiekmirek in Chiny, Journey
Tagi: , , , ,

Pingyao (117)Kiedy po Polsce jeszcze hasały bizony i tury w Pingyao już dawno stały mury miejskie i kwitło rzemiosło. W czasach panowania dynastii Qing Pingiayo było centrum finansowym Chin. Tutaj znajdują się też najstarsze i najlepiej zachowane mury miejskie w chinach, których budowę rozpoczęto już w 8 w.p.n.e. Miasteczko urokliwe zarówno za dnia jak i w nocy – na każdym kroku można poczuć klimat starożytnych Chin i podziwiać architekturę ludu Han.

At the time when bisons and aurochses were running on the polish ground city walls in Pingyao already have been standing and crafts have flourished. During the reign of the Qing Dynasty Pingiayo was the financial center of China. Here are also the oldest and best preserved city walls in China, which construction began in 8 B.C. Town is charming both on day and night – at every step, you can feel the atmosphere of ancient China, and admire the architecture of the Han people.

Reklamy
Komentarze
  1. mamcia pisze:

    Oj tam, oj tam zaraz tak bez patriotyzmu, a gdzie duma z naszych pra dziadów….Płaskorzeźba w sam raz na początek roku szkolnego. Ogólnie klimatycznie, tylko Was tam nie ma (1Rysio). Tęskniliśmy i niepokoiliśmy się ale już jest ok.:)Buziaki!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s