Leye czy nie Leye

Posted: 20/09/2014 by rysiekmirek in Chiny, Journey
Tagi: , , , , , , ,

Lingyun (24)_crNadal w prowincji Guangxi, ale już przy jej zachodniej granicy. Wreszcie chcieliśmy doświadczyć nieturystycznych rejonów Chin, dlatego wybraliśmy się do miasteczek Lingyun i tytułowego Leye. Uprzedzając pytania, nie nie lało w Leye :-), ale było kilka kwestii, które nas negatywnie zaskoczyły.

Still in Guangxi province, but already at its western border. Finally, we wanted to experience non turistic areas of China, so we went to the towns called Lingyun and Leye. There was no rain in Leye, but there were some issues that negatively surprised us.


Po pierwsze bankomaty w małych miasteczkach owszem są, ale jak się okazało nie dogadują się z polskimi kartami, więc musieliśmy nieźle się nakombinować żeby w ogóle wrócić do większego miasta stamtąd… 🙂 Leye ma spory potencjał turystyczny, ale w czasie gdy myśmy je odwiedzali to „akurat”: najfajniejsza część parku, czyli jaskinie były zamknięte dla odwiedzających (o czym dowiedzieliśmy się już po kupieniu biletów i zwiedzeniu części parku), jaskinia poza parkiem jest zamknięta przed czasem, a muzeum geologiczne nieczynne/zamknięte/nie działa/nie wiem – nikt nic nie wie…:/ Udało się nam jednak zobaczyć trochę okolicy i jedno z największych zapadlisk krasowych na świecie.

First of all ATMs in small towns, yes they are, but as it turned out they not get along with Polish cards, so we had to figured out somehow how to get back to a bigger city from there … 🙂 Leye has a great touristic potential, but at a time when we visited it was „this moment” that: the nicest part of the national park –  caves were closed to visitors (they informed us after buying tickets and visited part of the park), a cave outside of the park is closed earlier that it suppose to be and the geological museum was closed / not working / I do not know what – nobody knows anything …: /. Anyway we managed to see a bit of the neighborhood one of the largest karst sinkholes in the world.


Lingyun natomiast okazało się pozytywnym zaskoczeniem. Urokliwe mniejsze miasteczko z ładną zabudową wokół rzeki i samą rzeką też niebrzydką. W okolicy ciekawa jaskino-świątynia i niezłe miejsce by zamoczyć du…ży fragment ciała, albo nawet całe ciało w wodzie 🙂 Do tego jeszcze gigantyczna zastawa do herbaty i naprawdę brak turystów (jakby jeszcze ktoś dociekał to w Lingyun też nie lało 🙂 ).

Lingyun, on the other hand, turned out to be a positive surprise. The charming small town with pretty buildings around the river and the river itself also not bad. In the neighborhood interesting cave-temple and nice place to make wet your pa…..rt of the body, or even the whole body put into the water 🙂 What else? A giant tea set and real lack of tourism. Great 🙂

Reklamy
Komentarze
  1. mamcia pisze:

    Rysio, czy Ty musisz zawsze tak niebezpiecznie siadać? Czy głowę „ptaszka” zabraliście na pamiątkę? Przypomnijcie co to za gwiazdeczki się suszą. No dobra marudzę, ale pozdrawiam was mocno i mam nadzieję, że chociaż jesteście tak daleko to świętujecie z nami medal naszych siatkarzy. Pa!

  2. Izzi pisze:

    Powtarzając się, piękne widoki 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s